Aktualności

Kampania „CO TRZECIA”

14238113_785860048221635_4077888051900900382_n

W ramach kampanii „CO TRZECIA” Fundacja Force Feminite i Buggy Gym organizuje ogólnopolski cykl spotkań dla kobiet w 11 największych miastach w Polsce. W Tarnowie warsztaty odbędą się 19 listopada w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, natomiast w 11 pozostałych miastach na przełomie października i grudnia. Dzięki pomocy partnerów, sponsorów i prelegentów stworzymy wspaniałe wydarzenie dla kobiet poruszając tamaty tabu: trudne, zaniedbane, wstydliwe. A wszytko dotyczne naszego głównego centrum dowodzenia czyli mięśni DNA MIEDNICY. Grupą docelową są kobiety młode i aktywne, pracujące, wychowujące dzieci, przygotowujące się do roli matki. Kobiety nowoczesne, które uprawiają sport: bieganie, pływanie, które są świadome swojego ciała i roli nawyków żywieniowych oraz są otwarte na nowoczesne rozwiązania służące profilaktyce zdrowia.
Podczas warsztatów będzie możliwość konsultacji ze specjalistami z dziedzin: fizjoterapii, położnictwa, ginekologii, sportu, psychologii, przedsiębiorczości. Oprócz merytorycznych wykładów zorganizowane zostaną warsztaty ruchowe wprowadzające w temat ćwiczeń mięśni dna miednicy.
Istotnym przekazem jest uzmysłowienie potrzeby, jaką jest świadoma inwestycja we własne zdrowie poprzez profilaktykę.
Mięśnie dna miednicy są to mięśnie głębokie stanowiące swoiste centrum siły organizmu. Prawidłowo funkcjonujące odpowiadają za właściwe podtrzymywanie kobiecych narządów, zabezpieczają przed nietrzymaniem moczu oraz podnoszą jakość życia seksualnego. Do uszkodzeń mięśni dochodzi głównie podczas porodów oraz mocno obciążających treningów, ale osłabieniu mogą ulegać również z braku jakiejkolwiek aktywności. Brak profilaktyki i rehabilitacji skutkuje szybkim pojawieniem się dysfunkcji i ich wzrostem w miarę upływu czasu. Problem nietrzymania moczu dotyczy co trzeciej kobiety: co piątej młodej i co drugiej po 50 roku życia. Dysfunkcja ta, podobnie jak obniżona jakość życia seksualnego, jest wstydliwa, ogranicza radość życia i stanowi tabu, a można sobie z nią poradzić. Media i środowisko biznesowe proponują suplementy i operacje, ale w zgodzie z naturą i nurtem slow life warto po prostu świadomie ćwiczyć, zarówno aby leczyć, jak i zapobiegać.

14569104_1124078984343986_840070828_n

 

Dodaj komentarz